• Życzenia świąteczne

          • Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być
            jak noc Bożego Narodzenia,
            rozjaśniona światłem wewnętrznym…

            Brat Roger

            Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem wypełnionym wspólnym, rodzinnym świętowaniem w szczęśliwej, spokojnej, pełnej wzajemnej serdeczności i miłości atmosferze.

            Niech zostaną zapamiętane jako radosne chwile życzeń i rozmów przy wigilijnym stole, świątecznej choince, przy blasku Gwiazdy Betlejemskiej, a nadchodzący Nowy Rok 2022 niech przyniesie same dobre dni.

          • Komunikat dyrektora szkoły z dnia 15.12.2021 r.

          • Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji I Nauki  z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 20.12.2021 r. do dnia 09.01.2022 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni. W okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły nauczanie realizowane będzie w trybie zdalnym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Przedszkole pracuje bez zmian.

          • Jasełka szkolne

          • Dnia 17 grudnia dzieci z klasy II a, przedstawiły Jasełka.
            Głównym celem uroczystości było wprowadzenie w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci we wspaniałych strojach, recytowały teksty i interpretowały swoje role. Przepiękne kolędy i pastorałki uświetniły występ. Uczniowie złożyli Wszystkim życzenia.


            Życzymy wam wszystkim…
            Aby każdy z was
            Odpoczął w Nowym Roku
            Od trudu i znoju, to znaczy życzymy świętego spokoju.
            A gdy odpoczniecie to warto do tego,
            zrobić dla bliźniego cokolwiek dobrego!

          • Fotorelacja z Kościeliska

          • Dzień 5.
            Wracamy do domu !!!
            Pożegnaliśmy Kościelisko, wdzięczni i zadowoleni zostawiliśmy na pamiątkę piękny plakat, wykonany przez naszego kolegę Eryka z klasy 4a.
            Chętnie tu kiedyś wrócimy
             

          • Fotorelacja z Kościeliska

          • Dzień 4.

            Zaplanowany spacer po Dolinie Strążyskiej niestety nie doszedł do skutku – pogoda przestała nam sprzyjać L.

            Życie osłodziła  (tym młodszym) wizyta w wytwórni cukierków Cukier Artist na Krupówkach, gdzie poznaliśmy proces tworzenia dropsików, lizaków i innych słodkości.

            Starsi (wiek zobowiązuje) odwiedzili najstarszy drewniany kościółek w Zakopanem i otaczający go Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowany jest między innymi twórca „Koziołka Matołka” Kornel Makuszyński i wiele  innych postaci ważnych dla historii Podhala.

            Następnie wspólnie podziwialiśmy votum za cud ocalenia życia papieża Jana Pawła II (13 V 1981) Sanktuarium  Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

            Popołudnie spędziliśmy aktywnie i twórczo (wytwory naszej pracy przywieziemy do domu).

            Wieczorem przy ubieraniu choinki śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, poznawaliśmy góralskie tradycje bożonarodzeniowe.

            Jutro wracamy do WasJ

          • Kacper finalistą konkursu

          • Jest nam ogromnie miło poinformować, że nasz uczeń Kacper Partyka z 7a zajął drugie miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu

            pt. „Medialna informacja - realia czy deformacja”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Myślenicach przy współpracy ze Starostwem Powiatowym.

                Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środkach komunikacji masowej,nabycie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z treści dostępnych w mediach oraz wzbogacenie kompetencji w zakresie świadomego funkcjonowania w świecie informacji

            kreowanych przez media.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

            Grażyna Makuła

          • Fotorelacja z Kościeliska

          • Dzień 3.

            Kolejny dzień pełen wrażeń, który rozpoczął się wizytą w

            multimedialnym Centrum Edukacji Przyrodniczej prowadzonym przez Tatrzański Park Narodowy. Pogoda była dla nas łaskawa i umożliwiła przyjemny spacer po Zakopanem. Podziwialiśmy skoczków trenujących na Średniej Krokwi i ratrak pracujący na Wielkiej.  Oczywiście obowiązkowe punkty: spacer po Krupówkach i zakup pamiątek na straganach pod Gubałówką zostały zaliczone.

            Po obiedzie tworzyliśmy własne pamiątki – magnesiki na lodówkę z masy porcelanowej.

            Przy dźwiękach gitary uczyliśmy się z powodzeniem przyśpiewek góralskich.

            Dopełnieniem dnia  był pokaz seansu 3D, prezentującego  piękno krajobrazu, flory i fauny Tatr.

          • Fotorelacja z Kościeliska

          • Dzień 2.

            Wtorek przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Przedpołudnie upłynęło pod hasłem „Daleeeko jeszcze ???”, zadawanym raz po raz w trakcie wędrówki do Bacówki (około 4 km). Ale po spożyciu własnoręczne wytworzonego w trakcie warsztatów oscypka (dla chętnych z przepyszną żurawiną), humory znacznie się poprawiły. J

            Wracaliśmy na szczęście busem !!!

            Po południu korzystając ze sprzyjającej pogody bawiliśmy się na śniegu.

            Wieczorem uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle oraz poznawaliśmy strój górali podhalańskich.

            Ciekawe co przyniesie nam jutrzejszy dzień ?

          • Poznaj Polskę.

          • Kierunek Warszawa!       

            W dniach od 8- 10 XII 2021 r. uczniowie najstarszych klas  naszej szkoły uczestniczyli w  wycieczce do Warszawy w ramach ministerialnego projektu” Poznaj Polskę”. Celem przedsięwzięcia było poznanie polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, popularyzacja osiągnięć nauki oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 15.000 zł i przy stosunkowo niewysokim wkładzie własnym, uczestnicy wycieczki komfortowo podróżowali, atrakcyjnie spędzali czas i regenerowali się w jednym z hoteli.

                8 grudnia, po dotarciu do stolicy , uczniowie wyjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki i z tarasu widokowego podziwiali panoramę pięknego miasta. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Azji i Pacyfiku, obejrzeli też zgromadzone na zewnątrz Muzeum Lotnictwa militaria i podziwiali zgromadzone w Muzeum Narodowym dzieła różnych epok.

               9 grudnia, po nocy spędzonej w Hotelu 03, pod opieką warszawskiej pani przewodnik, uczniowie udali się do Łazienek Królewskich i pod Belweder. Tu poznawali ciekawe historie związane z miastem i jego znamienitymi mieszkańcami .Następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uwzięli udział  w multimedialnej podróży po czasach II wojny poznając realia życia  ówczesnych mieszkańców i powstańców. Na koniec tego intensywnego dnia obejrzeli Stare Miasto  i Barbakan w świątecznych iluminacjach .

                W ostatnim dniu pobytu w stolicy  uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj przez dwie godziny do woli eksperymentowali i poznawali możliwości ludzkiego umysłu. Ostatnim punktem programu był spacer po Warszawie do Placu Piłsudskiego oraz zwiedzanie rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

                 Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie  bezpiecznie wrócili do domów . Wielu z nich podkreśla, że czas spędzony na wycieczce na długo pozostanie w ich pamięci.

             

            Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę" realizowane przy wsparciu budżetu państwa płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

          • Fotorelacja z Kościeliska

          • Dzień 1.

            Uczniowie klas 3, 4a , 4b i 5 pozdrawiają z zimowego Podhala.

            Po przyjeździe do ośrodka, po spotkaniu z opiekunami i pysznym obiedzie wyruszyliśmy na wycieczkę grzbietem Gubałówki. Panie instruktorki bardzo ciekawie opowiadały o  topografii Tatr, wskazując najważniejsze szczyty. Po zmroku podziwialiśmy „Krainę światła”.

            Po kolacji mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalno – aktorskich.

            Wszyscy się świetnie bawili J

          • „ Polubić ortografię”

          •          W miesiącu październiku, uczniowie klas I-III wykonali „Jesienne krajobrazy ortografią malowane”. Dzieci dzieliły  się na grupy i malowały ilustracje według wybranej zasady. Jedna z grup układała wycięte wyrazy według trudności ortograficznych, inna podpisała elementy krajobrazu
            z trudnościami ortograficznymi, jeszcze inni wybierali wyrazy tak, by powstał piękny krajobraz jesienny. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, utrwalając sobie zasady pisowni polskiej.

            W listopadzie uczniowie pisali tzw. ”Ruchowe dyktanda”. Dzieci pracowały w parach. Jedno dziecko w parze było „pisarzem” a drugie „biegaczem”. Biegacz biegł do tekstu, musiał zapamiętać zdanie
            i prawidłowo przekazać pisarzowi. Pisarz zapisywał. Potem uczniowie zmieniali się rolami. Wygrała para, która bezbłędnie zapisała tekst.

                     Klasy pierwsze miały za zadanie przepisać tekst dyktanda do zeszytu. Tekst dyktanda był umieszczony w kilku miejscach w klasie. Dzieci musiały podejść  do kartki na której był zapisany tekst zapamiętać go i zapisać w zeszycie. Wygrały dzieci, które bezbłędnie napisały cały tekst dyktanda.

            Uczniowie klas drugiej i trzeciej wykonywali zadania z zastosowaniem różnych zasad ortografii jednocześnie czyli tzw. fuzje ortograficzne. Dzieci pracowały w dwuosobowych grupach. Najlepsi zostali nagrodzeni.



            Magdalena Ostafin

          • Wyniki Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

          • W dniu 24.11.2021 r. rozstrzygnięto etap gminny jubileuszowej XX edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i Krakowskich

            W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE I-III  prace zbiorowe przyznano:

            I miejsce   Tekieli Dawid i Grabek Kamil z SP Trzebunia

            W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE  IV-VI  prace indywidualne przyznano:

            I miejsce – Tekieli Oliwia kl. IV SP Trzebunia

            W KATEGORII MŁODZIEŻ kl.VII-VIII prace indywidualne przyznano:

            I miejsce   –  Hodurek Tomasz kl.VIIa SP  Trzebunia

            II miejsce – Tekieli Kacper kl.VIII SP Trzebunia

            Na tym protokół zakończono i podpisano.

             Gminny Ośrodek Kultury i Sportu gratuluje wszystkim laureatom konkursu i jednocześnie zaprasza po odbiór nagród w dniu 19 grudnia 2021 roku podczas organizowanego w tym dniu Świątecznego Spotkania z kulturą.

            UWAGA! Bardzo prosimy wszystkich uczestników o odebranie szopek w dniu 19 grudnia w Sieprawiu gdzie zostały przekazane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu.

            Ogromne gratulacje dla naszych uczniów..!!!!!!!

            Natomiast w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przydrożne kapliczki "na liście finalistów znalazła się Joanna Cybura uczennnica klasy 8c.
            Gratulacje!

          • Joanna Matlak "Laureatem" konkursu

          • Joanna Matlak  została laureatem XVIII Powiatowych Zawodów Matematycznych

            W dniu 18 listopada 2021 r. w Zespole  Szkół im. A. Średniawskiego odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Matematyczne pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. 8a - Joanna Matlak. Asia wraz z innymi 123 uczniami z 24 szkół podstawowych naszego powiatu zmagała się z trudnymi zadaniami i po raz kolejny udowodniła, że umie matematykę. 2 grudnia 2021  r. odbyło się   uroczyste wręczenie nagród.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • List w sprawie szczepień dzieci

          • List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

            Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

            List_w_sprawie_szczepien_02_12_2021.pdf​​​​​​​

          • „Poznaj Polskę”

          •        W dniu 22 listopada 2021r. odbyła się  wycieczka krajoznawczo-turystyczna SZLAKIEM ORLICH GNIAZD dla uczniów klas pierwszych i drugiej, zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej  w Trzebuni oraz Centrum Turystyki Aktywnej - Aktywnie z Bajerem w Myślenicach.
            Wycieczka w 80% dofinansowana była ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia  - "POZNAJ POLSKĘ”.
            20% kosztów wycieczki ponosili rodzice.   

                   Wybraliśmy Szlak Orlich Gniazd, ponieważ to  jeden z najpiękniejszych szlaków w Polsce. Wiedzie przez Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Orle Gniazda to system obronny stworzony jeszcze za czasów Kazimierza Wielkiego. Na szczęście na Jurze na szlaku Orlich Gniazd jest całkiem sporo jaskiń udostępnianych turystycznie – postanowiliśmy więc odwiedzić jedną z nich
            a mianowicie Jaskinię Nietoperzową.

            Dlatego najpierw pojechaliśmy do miejscowości Jerzmanowice, gdzie przywitał nas przewodnik i zaprosił do zwiedzenia właśnie Jaskini Nietoperzowej. Okazało się, że jest to jedna z największych i najpiękniejszych jaskiń
            Jury Krakowsko – Częstochowskiej na terenie województwa małopolskiego.
            W jej wnętrzu podziwialiśmy  efektowne nacieki m. in. wodospad naciekowy
            z kropielnicą, ambony, olbrzymie kotły wirowe znajdujące się w stropie jaskini oraz  jedno z największych siedlisk nietoperzy, które obecnie są w stanie hibernacji. Uczniowie byli zachwyceni widokami, aktywnie uczestniczyli
            w rozmowie z przewodnikiem, często zadawali pytania.
            Dowiedzieliśmy się również, że wyjątkowe nacieki skalne w połączeniu
            z przestronnymi wnętrzami sprawiły, że jaskinia została doceniona przez ekipę filmową J. Hoffamana w filmie „Ogniem i mieczem”, a także bollywoodzką superprodukcję „Bangistan”.

                Następnie pojechaliśmy zwiedzić ruiny zamku  Ogrodzieniec Podzamczu. Okazało się, że zamek ten to  prawdziwa perła Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Zamek, właściwie ruiny tego zamku  zrobiły na nas ogromne wrażenie. To największa budowla na Wyżynie, powstała w XIV wieku, kiedy stanęły tu drewniane zabudowania grodu wśród białych, masywnych skał. A skały te wytworzyły się tutaj tak wyjątkowo, że stworzyły unikatowe skalne miasto, nazywane tu Skalnym Miastem Podzamcza. Nie trzeba więc jechać do Czech, bo piękny, skalny labirynt czeka na zwiedzających w Podzamczu.
            Po zwiedzeniu zamku postanowiliśmy sobie zrobić przerwę i udaliśmy się na  posiłek do McDonalda.

                Kolejnym miejscem które odwiedziliśmy był  dziedziniec zamku  Pieskowa Skała w Sułoszowej. Tam uczniowie oglądali makietę zamku, podziwiali ogród francuski oraz piękny zegar znajdujący się na fasadzie zamku. Pan przewodnik opowiedział dzieciom krótką historię związaną z tym miejscem oraz legendę, skąd pochodzi nazwa Pieskowa Skała.

                      Zakończyliśmy naszą wycieczkę u podnóża Maczugi Herkulesa, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a potem udaliśmy się na parking, gdzie czekał na nas nasz autokar. Zmęczeni, ale szczęśliwi  wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu, czyli pod szkołę, gdzie na uczniów czekali z utęsknieniem rodzice.

            Podczas wycieczki, dzieci wykazywały się dużym zainteresowaniem każdym miejscem i stwierdziły, że była to wspaniała przygoda.

                      Pomimo deszczu, pochmurnej pogody i późnej godziny powrotu, wycieczka była bardzo udana. Niektóre dzieci stwierdziły, że była to najlepsza wycieczka. Poznaliśmy kawał pięknej historii Polski.

                       Dziękujemy panu przewodnikowi z biura podróży – „Aktywnie z bajerem” za mile spędzony czas oraz za ciekawie przekazaną wiedzę naszym małym turystom.

            Opiekunowie:

            Barbara Hodurek, Dorota Kaperek – Podolska, Alicja Rak

             

            Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę" realizowane przy wsparciu budżetu państwa płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

          • SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • W następnym tygodniu w naszej szkole odbędzie się Szkolny Dzień Języków Obcych, mający charakter konkursu dla uczniów klas IV – VIII.  Celem akcji jest wzbogacić swoje obcojęzyczne (głównie angielskie) słownictwo. Źródłem wiedzy są napisy na przedmiotach codziennego użytku, takich jak:  odzież, kosmetyki i środki czyszczące, środki żywnościowe, piosenki, gry.

             Uczniowie z w/w wymienionych  klas mają za zadanie przygotować karton/y  formatu  A1, na których wypisane będą w trzech kolumnach odpowiednio: zwroty w jęz. angielskim (ENGLISH), ich tłumaczenie na jęz. polski (POLISH) oraz źródło pochodzenia (ORIGIN) np. bluza, krem, piosenka, szampon, kanapka w KFC, lekarstwo itp.

            Przygotowane prace należy dostarczyć do p. Jolanty Wojciechowskiej lub p. Agaty Łopaty najpóźniej w piątek 3.XII do godziny 9.00  . Klasa, która przedstawi najwięcej (czytelnych !!!) zwrotów w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie,  zdobywa I miejsce            i prawo do wyboru jednego dnia bez pytania, II miejsce to 3 godziny bez pytania a III miejsce to jedna godzina bez pytania (nie dotyczy zapowiedzianych sprawdzianów, wybrana data musi być zgłoszona nauczycielowi poprzez wychowawcę klasy co najmniej  3 dni wcześniej).

            Uczniowie, którzy wezmą aktywny udział w tworzeniu plakatu mają możliwość otrzymania pozytywnej uwagi z zachowania a ci, którzy wykażą się przyswojeniem największej ilości zwrotów z listy otrzymania dobrej lub bardzo dobrej oceny z języka angielskiego.

            Jeśli macie dodatkowe pytania, proszę o kontakt.

                                                                                                          Jolanta Wojciechowska

    • Partnerzy

      • EduPage
      • Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych TALENT
      • Gminny Ośrodek Kultury w Pcimiu
      • Librus
    • Sprawdź stan powietrza

      Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

      Kliknij w link poniżej

      Zobacz aktualne pomiary czystości powietrza w Trzebuni

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej